Aktualitet

Von der Leyen: E ardhmja e Shqipërisë, Europa


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:51 - 02/03/21 |
mapo.al

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, shprehet se BE është e qartë në lidhje me të ardhmen e Shqipërisë, dhe se negociatat duhet të fillojnë.

Në një postim në “Twitter”, Von der Leyen shpreh gëzimin për takimin e djeshëm me kryeministrin Edi Rama në Bruksel, si dhe shkruan se Shqipëria mund të llogarisë mbështetjen e Bashkimit Europian në procesin e rindërtimit dhe luftën pandemike.


Postimi i Ursula von der Leyen në “Twitter”:
Isha e lumtur të takoja Edi Ramën. Shqipëria mund të llogarisë mbështetjen e BE-së për rindërtimin pas tërmetit, si dhe për të trajtuar pandeminë. Shpresoj ta vizitoj Shqipërinë së shpejti. Ne diskutuam negociatat e pranimit. Pozicioni ynë është i qartë: e ardhmja e Shqipërisë është Bashkimi Europian dhe negociatat duhet të fillojnë.


 

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas