Aktualitet

Vonesat me liberalizimin e vizave, Thaçi akuza BE-së: Izoluat Kosovën

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 16:51 - 17/01/20 |
mapo.al

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kritikuar sërish BE për mungesë veprimi mbi çështjen e liberalizimit të vizave. Ai ka deklaruar se unioni e ka shndërruar në një çështje të brendshme politike dhe mungesa e unitetit e ka izoluar Kosovën.


Në konferencën vjetore të prokurorëve, kreu i shtetit kosovar gjithashtu fajësoi ndërkombëtarët se për heshtje lidhur me krimet e luftës çka sipas tij ka bërë që të hetohen viktimat dhe jo fajtorët.Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar edhe për situatën politike në vend duke thënë se do të ndërmarrë të gjitha hapat kushtetues dhe ligjorë në rast se nuk do të ketë një dakordësi mes palëve për marrëveshjen e koalicionit.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas