Aktualitet

Vota preferenciale/ Manastirliu thyen rekordin e PS te Njësia 9


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:54 - 30/04/21 |
mapo.al

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka thyer rekordin historik të votave të PS në Njësinë 9, me 13 131 vota.

Rekordi i mëparshëm ishte vendosur po nga Manastirliu në vitin 2017 me 12 518 vota.


Kjo zonë tradicionalisht e djathtë ka zgjedhur serish të votojë PS dhe të majtën. Përballë Manastirliut ishte deputetja e PD, Albana Vokshi.

Manastirliu është renditur e gjashta më e votuar nga deputetët e qarkut të Tiranës me mbi 9 mijë vota.1Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas