Bota

Votova për një djalë që duhet Donald
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:37 - 25/10/20 |
mapo.al

Presidenti Trump votoi sot herët në mëngjes në një librari në West Palm Beach në Florida, afër resortiti Mar-a-Lago.“Votova për një djalë që quhet Donald”, u tha më pas ai reporterëve. Florida ka një peshë kyçe në këto zgjedhje dhe Presidenti ishte gjithë fundjavën duke bërë fushatë atje.


Ai e ndryshoi rezidencën dhe qendrën e votimit, nga New York, në Florida, një vit më parë.Donald Trump është kështu mes 57 milionë amerikanëve që kanë votuar më herët, për të shmangur kështu radhët gjatë 3 nëntorit, si masa për të mos qendruar në radhë gjatë pandemisë.


Ndërkohë, Biden ka pasur mitingje në Pensilvani, një tjetër shtet kyç për zgjedhjet. Edhe 10 ditë kanë ngelur nga mbajtja e zgjedhjeve në shtetin më të fuqishëm të botës, për zyrën më të rëndësishme në planet, që është Shtëpia e Bardhë.

Lexo edhe :  Jep dorëheqjen mjeku që këshilloi Donald Trump për koronavirusin

LEXO EDHE: 

Zgjedhjet në SHBA, Donald Trump voton në Florida: Një nder i madh (FOTO)


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas