Aktualitet

‘Votova për njërin që quhej Trump’, Presidenti amerikan hedh votën në Florida
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:37 - 24/10/20 |
mapo.al

Presidenti amerikan Donald Trump hodhi personalisht votën të shtunën, pranë banesës së tij në Florida dhe bëri shaka me gazetarët duke thënë se votoi “për njërin që quhej Trump”.Trump, i cili është kundër votimit me postë, u tha gazetarëve se nuk mund të kesh asnjëherë më shumë siguri sesa kur e hedh vetë votën.


Deri tani, janë më shumë se 52 milionë amerikanë që kanë votuar, me Trump që është i pari kandidat presidencial që hedh votën.Stafi i fushatës së Joe Biden ende nuk ka bërë me dije se kur do të votojë kandidati demokrat.
Etiketa: , , ,

Pas