Kronika

Vranë avokatin, autorët djegin makinën në periferi të Elbasanit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:38 - 22/03/19 |
ro ot

Policia ende nuk ka rënë në gjurmët e autorëve të vrasjes së avokatit Ravik Gurra. Autorët e këtij atentati, sipas dëshmive të para, kanë qenë dy persona të armatosur dhe të maskuar të cilët pasi kanë hyrë në lokal kanë hapur zjarr në drejtim të tavolinës ku ndodhej avokati Gurra. Vrasësit janë larguar nga vendi i ngjarjes me një automjet.


Policia ka ngritur pika kontrolli në hyrje dhe dalje të Elbasanit, por pa rënë në gjurmët e autorëve. Sipas raportimeve të fundit automjeti tip “Benz” me të cilin dyshohet të jenë larguar autorët e vrasjes, është getur i djegur në periferi të Elbasanit.


/MAPO.AL/1Etiketa: , , ,

Pas