Aktualitet

Vranë policin në Mal të Zi, kush janë vëllezërit shqiptarë dhe e ëma (Video)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:28 - 16/12/19 |
mapo.al

Tre shqiptarë janë arrestuar pasi ekzekutuan me armë zjarri policin malazez Millutin Lekoviq, gjatë kalimit të kufirit.

Ngjarja ka ndodhur në Igalo, në afërsi të qytetit Herceg Novi, në orën 14:00, rreth 5 km larg kufirit kroat.


Tre personat, të cilët nuk kanë pasur me vete dokumenta identifikimi, në momentin e ndalimit kanë thënë se janë nga Kosova.


Nga raporti i policisë malazeze mësohet se Luan Hasanaj 43 vjeç është autor i vrasjes së policit 41-vjeçar Millutin Lekoviq, ndërsa në momentin e ndalimit të tyre kanë qenë edhe dy shtetas të tjerë nga Shqipëria, Lulëzim Hasanaj (vëllai) 49 vjeç dhe Nure Hasanaj (e ëma) 67 vjeçe.


VOA: Vritet polici në Mal të Zi, tre të arrestuar nga ShqipëriaEtiketa: , , , , ,

Pas