Kryesore

“Vranësira dhe diell” – Njihuni me parashikimin e motit sot

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 24/12/20 |
mapo.al

Moti do të jetë kryesisht i vranët por nuk do të mungojnë intervalet me diell; këto të fundit më tepër prezente përgjatë zonës së jugut.Në orët e mëngjesit përgjatë luginave dhe zonat malore do të ketë prezencë të mjegullës së dendur e mjegullinës duke bërë që shikimi të ulët ndjeshëm në këto zona.


Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – juglindje e lehtë dhe shpejtësi mesatare 1-4m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 ballë.
Temperaturat parashikohen në:zonat malore 0°C deri në 8°C
zoant e ulëta 1°C deri në 17°C
zonat bregdetare 4°C deri në 19°C


1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas