Kryesore

“Vranësira dhe intervale kthjellimi”- Parashikimi i motit për këtë të mërkurë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:52 - 05/05/21 |
mapo.al

Për ditën e merkurë vendi ynë pritet të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqendrueshme.


Moti parashikohet me vranësira dhe intervale kthjellimi.


Reshjet e shiut me intensitet të ulët të karakterit lokal parashikohet të prekin fillimisht jugun e vendit gradualisht do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të territorit.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës fiton intensitet deri ne 10-15m/sek, më e theksuar përgjatë zonave bregdetare duke u pasuar nga nje valezim i forces 3-4 ballë.Temperaturat parashikohen:
zonat malore 8°C deri në 20°C
zonat e ulëta 10°C deri në 24°C

zonat bregdetare 12°C deri në 22°C


52


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas