Aktualitet

Vranësira dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për ditën e sotme
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:15 - 15/12/19 |
mapo.al

Moti do të jetë këtë të diel kryesisht i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare. Vranësirat do të jenë kryesisht përgjatë relieveve malore, ndërsa era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi deri në 8m/sek.


Sa i takon temperaturave, do të vijojnë nga vlerat minimale në 0ºC në zonat malore deri në vlerën maksimale 18ºC  në zonat e ulëta dhe ato bregdetare.


Temperaturat


zonat malore 0ºC deri në 12ºC


zonat e ulëta 5ºC deri në 18ºC


zonat bregdetare 6ºC deri në 18ºC


Etiketa:

Pas