Kryesore

“Vranësira dhe kthjellime” – Parashikimi i motit sot

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 06/01/21 |
mapo.al

Për ditën e sotme moti parashikohet me vranësira dhe intervale të shkurtëra kthjellimesh. Reshje shiu në të gjithë vendin me intensitet të ulët deri mesatar.Ne veri-verilindje në lartësinë mbi 600 metra reshje në formën e dëborës, ndërsa në juglindje reshje bore në lartësinë mbi 1100 metra.


Mjegull e dendur në orët e mëngjesit si dhe në momentin e reshjeve të shiut.
Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe në momentin e reshjeve fiton shpejtësi deri në 18m/sek.Valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.


Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 1°C deri në 8°C
zonat e ulëta 4°C deri në 14°C
zonat bregdetare 6°C deri në 14°C

1


Etiketa:

Pas