Kryesore

“Vranësira dhe kthjellime” – Parashikimi i motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 05/02/21 |
mapo.al

Ashtu sikundër ishte parashikuar edhe për ditën e sotme, vendi do të jenë në ndikim të njëjtë të kushteve meteorologjike.

Moti, do të nisë me vranësira e prej mesditës më tepër kthjellime. Mjegulla e dendur, do të bëhet prezente në lugina veçanërisht në orët e para të mëngjesit.


Era, do të fryjë nga juglindja e lehtë e mesatare në bregdet, duke sjellë valëzim në dete të forcës 2-3.
Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 2°C deri në 14°C
zonat e ulëta 3°C deri në 20°C
zonat bregdetare 6°C deri në 20°C


1Etiketa:

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas