Kryesore

“Vranësira dhe ngrica” – Parashikimi i motit sot
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 15/01/21 |
mapo.al

Moti ditën e sotme nis i vranët prej mëngjesit në disa zona. Kthjellim në zonat bregdetare dhe të ulta.Në mbrëmje sërish mot i vranët. Në zonat malore moti mbetet me vranësira.


Reshjet e shiut dhe të dëborës do të jenë të pranishme deri në orët e para të mëngjesit e më tej ndërpriten në të gjithë vendin për tu rikthyer në mbrëmje në jug, juglindje e lindje në lartësitë mbi 300 m.Era do të fryjë nga verilindja e lehtë e mesatare në bregdet, duke u pasuar nga valëzim i forcës 3 deri 4 ballë kryesisht në Jon.Të pranishme ngricat e forta në akse rrugore.


Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -6°C deri në 1°C
zonat e ulta -1°C deri në 8°C
zonat bregdetare 1°C deri në 10°C

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas