Kryesore

“Vranësira dhe reshje” – Parashikimi i motit sot

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:25 - 05/01/21 |
mapo.al

Për ditën e sotme pritet që moti të jetë kryesisht i vranët por edhe alternime kthjellimesh në orët e mesditës.Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët, ndërsa në zonën e juglindjes priten reshje të dendura dëbore.


Reshjet e shiut të vazhdueshme me intensitet mesatar rikthehen ditën e mërkurë ndërsa në relievet malore në verilindje në lartësitë mbi 500 metër reshje të dendura dëbore dhe në zonën e juglindjes në lartësitë mbi 800 metër.


1Etiketa:

Pas