Kryesore

“Vranësira dhe reshje shiu” – Moti për këtë të shtunë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 01/05/21 |
mapo.al

Ditën e shtunë në vend do të ndikojnë masat ajrore të paqendrueshme. Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura por në pjesën e parë të ditës nuk do të mungojnë edhe periudhat e shkurtra me diell.


Duke filluar nga orët e drekës në pjesën më të madhe të vendit vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formë shtrëngatash.


Lokalisht reshjet në formën e stuhive afatshkurtër shoqëruar me shkarkesa elektrike.Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi 1-8m/sek dhe përgjatë bregdetit hera-herës e vrullshme deri në 15m/s shoqëruar me valëzim në dete i forcës 3-4 ballë.1
Etiketa:

Pas