Aktualitet

Vranësira dhe reshje shiu në këto zona – Parashikimi i motit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:08 - 17/10/21 |
mapo.al

Për ditën e sotme, e diel 17 tetor 2021, moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira.


Reshje shiut pritet të jenë prezente në jug të vendit por me intensitet të ulë.


Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2-6m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s, kryeisht ditën e shtunë.Në fushën termike pritet qe të kemi rritje graduale në të dyja vlerta.
1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas