Kryesore

“Vranësira dhe reshje shiu” – Parashikimi i motit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:12 - 02/05/21 |
mapo.al

Këtë të diel masa ajrore të paqëndrueshme do të vijojnë të ushtrojnë aktivitetin e tyre mbi vendin tonë.


Deri në orët e mesditës moti do të jetë kryesisht i vranët dhe shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët.


Gradualisht pritet një përmirësim i kushteve meteorologjike ku vranësirat do të lënë vendin kthjellimeve.Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi 1-8m/sek dhe përgjatë bregdetit hera-herës e vrullshme deri në 15m/s shoqëruar me valëzim në dete i forcës 3-4 ballë.1
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas