Aktualitet

Vranësira dhe rreshje shiu, parashikimi i motit për sot


               Publikuar në : 07:49 - 11/07/19 |
mapo.al

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore  me origjinë Kontinentale, të cilat sollën rënie të temperaturave në vendin tonë dhe Kosovë. 


E Enjte datë 11 Korrik 2019, moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore. Erdo të  jetë me drejtim Verilindje (NEmshpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,0–2,0  metër në det të hapur. 
Temperaturat min dhe max: 
Zonat  malore  11/27°

Zonat e  ulëta  15/31°CZonat  bregdetare 18/30°C


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas