Kryesore

‘Vranësira kalimtare’/ Njihuni me parashikimin e motit sot

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:30 - 08/07/20 |
mapo.al

Sot do të mbizotërojë mot i kthjellët. Vranësirat do të jenë të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-8 m/s, e cila hera-herës do të fitojë intensitet deri në 20m/s kryesisht në veri, përgjatë zonave luginore dhe vijës bregdetare.


Temperaturat parashikohen me rënie në vlerat minimale.
Me konkretisht temperaturat parashikohen:zonat malore 14°C deri në 30°C
zonat e ulëta 15°C deri në 34°C
zonat bregdetare 17°C deri në 34°C


1


Etiketa:

Pas