Kryesore

Pas shiut vjen dielli, ja parashikimi i motit për sot

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:30 - 22/05/20 |
mapo.al

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët pa rrezikuar reshje.


Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 09ºC në 21ºC, në zonat e ulëta nga 14ºC në 28ºC dhe në zonat bregdetare nga 17°C në 29ºC.


Era do të fryejë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.


Temperaturat do të vijojnë me rënie në mëngjes.


Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  7/24°C

Zonat e ulëta  12/27°C

Zonat bregdetare 16/26°C.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas