Aktualitet

Vranësirat prezente, por rriten temperaturat – moti për ditën e sotme


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:00 - 10/09/21 |
mapo.al

Për ditën e sotme, e premte 10 shtator 2021, moti parashikohet me kthjellime si dhe alternme vranësëirash mesatare dhe hera-herës deri të dendura.


Moti i vranët parashikohet kryesisht nga orët e mesditës deri ato të pasdites.


Parashikohen reshje shiu të dobta dhe lokale më tepër në relievet kodrinore dhe ato malore.Temperaturat rriten lehtë në vlerat maksimale. Në vlerat minimale do të jenë 11 gradë celcius dhe ato maksimale deri 29 gradë celcius në vendet e ulta dhe ato bregdetare.1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas