Aktualitet

Vrasja e 18-vjeçares në Ferizaj, qytetarët nesër në protestë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:10 - 23/08/21 |
mapo.al

Qendra për Studime Gjinore në Kosovë ka thirrur një protestë për nesër në orën 12:00, pas vrasjes së 18-vjeçares Marigona Osmani në Ferizaj.


Protesta pritet të mbahet pranë Stacionit Policor, Gjykatës dhe Prokurorisë në Ferizaj, në shenjë revolte ndaj dhunës.


Në njoftim thuhet se kërkesat e protestës janë dënim maksimal për vrasësit, siguri për vajzat dhe gratë në të gjitha hapësirat.Sipas dajës së të resë, vrasësi është partneri i saj, me të cilin ajo ishte martuar dy muaj më parë.LEXO EDHE:Vrasja e 18-vjeçares në Kosovë, e shkuara e errët e autorit të dyshuar

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas