Aktualitet

Vrasja e 18-vjeçares, protestuesit në Ferizaj sulmojnë me bojë të kuqe policët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:35 - 24/08/21 |
mapo.al

Disa qytetarë e aktivistë janë mbledhur sot para stacionit policor në Ferizaj për të protestuar ndaj neglizhencës së institucioneve karshi rasteve të dhunës dhe vrasjeve ndaj grave.


Gjatë protestës, disa nga protestuesit u hodhën bojë të kuqe policëve që po kujdeseshin për sigurinë në hyrjen e oborrit të stacionit policor.


Pas Policisë, protestuesit janë nisur drejt objektit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj. Protesta vjen pas vrasjes makabre të një 18-vjeçareje në Ferizaj.Ajo u dërgua dhe u la e vdekur në emergjencën e Ferizajt të dielën. Atje e çuan dy persona, bashkëshorti i saj dhe një tjetër. Ndërkohë, në pranga është vënë i dyshuari kryesor për vrasjen Dardan Krivaqa.
LEXO EDHE:Vrasja e vajzës në Ferizaj, autori dyshonte se e tradhtonte me kushëririn e tij

1


Etiketa: , ,

Pas