Aktualitet

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, bashkëshorti pranon krimin pas 8 orësh në polici


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:46 - 17/06/21 |
mapo.al

Bashkëshorti i 20-vjeçares me origjinë britanike, nënë e një foshnje 10 muajshe, e cila u gjet e vrarë disa javë më parë në Greqi, ka pranuar autorësinë e krimit.


Lajmi konfirmohet nga policia greke të cilët bëjnë të ditur se ngjarja është zbardhur më në fund, pas një muaji hetimesh intensive.


Hetuesit grekë njoftojnë se pas 8 orësh pyetje nga polici, 32-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos, me profesion pilot, ka pranuar se ka qenë ai që ka vrarë bashkëshorten e tij.Ai ka deklaruar se ka inskenuar vrasjen e të shoqes, ndonëse provat dhe gjurmët e tij ishin gjithandej.Të paqarta mbeten motivet e kësaj ngjarje tragjike e cila trazoi opinionin publik grek, por piloti grek ka shprehur se me bashkëshorten 20-vjeçare kishin debate të vazhdueshme.

Lexo edhe :  Aksident tragjik me motor në Greqi, humbin jetën shqiptari dhe greku


1


Etiketa: , , ,

Pas