Aktualitet

Vrasja e 23-vjeçares në Fier, ILD nis verifikimin e vendimeve gjyqësore


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:36 - 11/09/21 |
mapo.al

Inspektori i Lartë i Drejtësisë ka nisur hetimet në lidhje veprimet e dyshimta për lirimin nga burgu të vrasësit të 23-vjeçares Sabrina Benga në Zhupan të Fierit, nga ish-bashkëshorti Elton Metaj.


Inspektori i Lartë i Drejtësisë (ILD), Artur Metani ka reaguar lidhur me këtë ngjarje duke theksuar se ka nisur menjëherë vlerësimi i rastit dhe i të dhënave që dalin në media mbi veprimet e magjistratëve.


“Duke i shprehur ngushëllimet familjarëve për këtë humbje, dua të garantoj opinionin publik, se ky është një proces pune që Inspektori i Lartë i Drejtësisë e kryen me vëmendje e ndjeshmëri të lartë dhe në zbatim të detyrimeve ligjore dhe funksionale”, shprehet Metani.Metani thekson se “prej momentit të parë, jam duke ndjekur me vëmendje raportimet mbi ngjarjen e rëndë të vrasjes së një 23 vjeçareje nga ish-bashkëshorti në Zhupan të Fierit”.Lexo edhe :  Vrasja e 23-vjeçares në Fier, kush është gjyqtari që liroi Elton Metajn

“Ka nisur menjëherë vlerësimi i rastit dhe i të dhënave që dalin në media mbi veprimet e magjistratëve”, deklaroi kreu ILD-së.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas