Aktualitet

Vrasja e 30-vjeçarit për ullinjtë në Lushnje, arrestohen dy persona


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:57 - 29/07/21 |
mapo.al

Policia ka arrestuar dy autorët e dyshuar të krimit qe ndodhi mëngjesin e sotem në Lushnje, ku u vra me armë zjarri Romeo Hasalla.


Të plagosur mbetën Shuaip Hasalla, (babai i viktimës), si dhe dy vëllezërit e të riut, Laert dhe Emiljano Hasalla.


Ngjarja ka ndodhur pas një konflikti çasti në lidhje me tokën me ullinj.Njoftimi i Policisë
LushnjëKapen dhe vihen në pranga dy nga autorët e dyshuar të ngjarjes së ndodhur mëngjesin e sotëm në Garunjas të Lushnjës.Vijojnë kontrollet intensive për kapjen e autorit tjetër të shpalluar në kërkim.

Strukturat hetimore të DVP Fier në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnje në vijim të punës intensive për zbardhjen dhe dokumentimin e ngjarjes së ndodhur në fshatin Garunjas, kanë vijuar kontrollet për lokalizimin dhe kapjen e autorëve.

Lexo edhe :  Qëlloi me kallashnikov të vëllanë, arrestohet autori në Lushnje (VIDEO)

Si rezultat i kontrolleve të pandërprera gjatë ditës së sotme, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Divjakë, është bërë e mundur kapja e dy prej autorëve të dyshuar të shpallur në kërkim, shtetasit M. H., 20 vjeç dhe A. H., 42 vjeç, banues në Garunjas, Lushnjë.

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë është bërë arrestimi i tyre për veprat penale “Vrasje në rrethana cilësuese” e kryer në bashkëpunim dhe “Vrasje në rrethana cilësuese” e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë.

Vijon puna nga shërbimet e Policisë për kapjen e shtetasit K. H.

LEXO EDHE: 

Sherri për tokën, kush është 30-vjeçari që u vra nga kushërinjtë (FOTO)

Vrasja në Lushnjë – Nëna vajton të birin: I raftë zjarri tokës

1


Etiketa: , ,

Pas