Kronika

Vrasja e 35-vjeçarit në Bularat, a do të vijë kryeministri Tsipras…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:43 - 29/10/18 |
mapo.al

Ceremonia e varrimit të ekstremistit grek Konstadinas Kacifas i cili u vra nga forcat RENEA, pasi 35-vjeçari hapi zjarr mbi policinë shqiptare, në fshatin Bularat të Gjirokstrës, pritet të zhvillohet ditën e nesërme.


Bëhet e ditur se familjarët e Kostandinas Kacifa kërkojnë hetim dhe nga prokurorët grek. Fax News raporton se për varrimin e 35-vjeçarit grek pritet të vijnë dhe anëtarë ektremistë të “Agimit të Artë”.


Ndersa Ora News raporton nje tjeter version se familjaret e viktimes kanë deklaruar se presin që të vijë kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras.


Lajmi për ardhjen e Tsipras në Gjirokastër, vjen pas mbërritjes së Vangjel Dules në familjen e 35-vjeçarit.  Po ashtu në familjen e të ndjerit ka shkuar edhe konsulli grek në Gjirokastër.


Më herët familjarët e Kostandinos Kacifës kanë kërkuar që çështja të mos politizohet.

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas