Aktualitet

Vrasja e 4-fishtë në Velipojë, KMSH: Asnjë motiv nuk justifikon marrjen e jetës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:17 - 27/06/21 |
mapo.al

Kryetari i komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Bujar Spahiu ka reaguar pas ngjarjes së rëndë që ndodhi mesnatën e kaluar në Velipojë, ku u vranë katër persona.


Kreu i KMSH shprehet se nuk ka asnjë motiv që justifikon marrjen e jetës së tjetrit, ndërsa alepon për maturi dhe dashuri mes qytetarëve.


Reagimi
Nuk ka asnjë motiv që të mund të justifikojë marrjen e jetës së tjetrit.
Profeti (a.s.) ka thënë: “Ndër mëkatet më të mëdha janë: T’i përshkruash Zotit shok, të vrasësh një njeri, mosrespektimi i prindërve.”
Ne kemi nevojë për më shumë maturi dhe dashuri për njeriun, nuk ka gjë më të shtrenjtë se jeta e njeriut, atë ka të drejtë të ta marrë vetëm Ai që e jep, Zoti.1Etiketa: , , ,

Pas