Aktualitet

Vrasja e 4 policëve nga Dritan Dajti, Balla-Bashës: Komandanti që i tradhtoi u promovua nga ti
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:37 - 08/08/20 |
mapo.al

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla i është pëgjigjur Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cili deklaroi se qeveria ortake e krimit po rivret 4 Dëshmorët e Atdheut, të cilët ranë në krye të detyrës.


Përmes një postimi në Twitter Balla deklaron se dora kriminale e lidhur me LBPD në zgjedhjet e 2009, u mbështet nga “komandanti” policisë që tradhëtoi dëshmorët.


Sipas Ballës komandanti që tradhëtoi dëshmorët më pas u gradua dhe promovua nga Lulëzim Basha Ministër i Brendshëm vetëm një muaj më pas.


“Drejtësia vonon, por s’harron”, shkruan Balla.


Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Nderim dhe respekt dëshmorëve🇦🇱 Ne nuk harrojmë se dora kriminale e lidhur me LBPD në zgjedhjet e 2009, u mbështet nga “komandanti” policisë që tradhëtoi dëshmorët. Ky u gradua&promovua nga Lulezim Basha Ministër i Brendshëm vetëm një muaj më pas. Drejtësia vonon, por s’harron👊

LEXO EDHE: 

Basha kujton vrasjen e 4 policëve në Durrës: Po bëhen skema për të blerë lirimin e Dritan Dajtit


Etiketa: , , ,

Pas