Kronika

Vrasja e biznesmenit Begalla, dënohet me 25 vite burg autori, lirohet bashkëpunëtori

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:27 - 28/04/20 |
mapo.al

Gjykata e Tiranës dha këtë të martë vendimin për dy autorët e akuzuar për vrasjen e biznesmenit Memli Begalla.


Ardian Serezi u dënua me 25 vjet burg, ndërsa Denis Demiri u lirua nga akuzat pasi nuk kishte prova për të.Denis Demiri dhe Ardian Serezi


64-vjeçari Memli Begalla u ekzekutua me plumb në kokë në zonën e ish-bllokut ngjarje kjo e ndodhur mbrëmjen e 14 shkurtit të 2018.


Hetimet zbuluan se 64-vjeçari kishte disa kohë që kishte ndërruar edhe emrin nga Afrim në Memli Begalla.


Etiketa: , , ,

Pas