Kronika

Vrasja e dy vëllezërve në Durrës, breshëria e plumbave preku edhe 6 automjete të tjera

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:07 - 28/04/20 |
mapo.al

Breshëria e plumbave në Durrës, ku u vranë vëllezërit Viktor dhe Besmir Haxhia ka përfshirë edhe 6 mjete të tjera.


Mësohet se makinat, të cilat ishin në treg kanë marrë plumba si pasojë e rikoshtetit që kanë bërë në momentin e ekzekutimit të dy vëllezërve.


Krimi i rëndë ndodhi pasditen e 27 prillit në vendi i quajtur “tregu i makinave” , Shënvlash.


Atentatorët kanë qenë duke pritur makinën ku udhëtonin dy vëllezërit.


Me t’u afruar makina ata kanë dalë dhe kanë qëlluar me breshëri automatiku

Njëri prej tyre ishte me profesion avokat ndërsa tjetri merrej me biznesin e makinave.

Gati 40 persona janë shoqëruar për të ndihmuar në zbardhjen e krimit mes tyre dhe rojet e parkingut aty./ Mark Brunga

LEXO EDHE: 

Ekzekutimi i dy vëllezërve në Durrës, shoqërohen 50 persona, asnjë i dyshuar


Etiketa: , , ,

Pas