Aktualitet

Vrasja e dyfishtë në Laç/ Arrest me burg për dy mjekët e klinikës private në Tiranë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:32 - 25/06/20 |
mapo.al

Gjykata e Kurbinit ka caktuar masën ‘arrest me burg’ për dy mjekët, Besim Lama dhe Viktor Marku, të cilët akuzohen se mjekonin ilegalisht autorin e dyshuar të vrasjes së dy biznesmenëve në Laç.Ngjarja ndodhi në 30 maj të këtij viti në hollin e një hoteli në Laç, ku mbetën të vrarë Paulin Gjergji Marku si dhe shokun e tij Bujar Lika (Hasani).


Dy mjekët u arrestuan në 23 qershor, pasi akuzohen se nuk raportuan faktin se në klinikën e tyre private në Qytet Studenti kishte shkuar një person i plagosur me armë zjarri.
Bëhej fjalë konkretisht për Eduard Lamajn, i cili qëndroi për disa ditë në këtë klinikë ku u trajtua pasi kishte marrë një plumb në këmbë.Policia e Tiranës pas informacioneve ushtroi kontroll në këtë subjekt privat ku u konstatua se Eduard Lamaj pas ekspertizës mjeko-ligjore kishte një plagë e shkaktuar 20 ditë më parë, që korrespondon me vrasjen e dy biznesmenëve.

Lexo edhe :  U arratis "nën hundën" e policisë - Burg për këngëtaren Fjolla Morina

Lamaj iu dha atyre fillimisht identitet të rremë që i përkiste një të riu në Laç, por më pas është arrestuar nga Policia.

Nga ana e vet Lamaj ka hedhur poshtë autorësinë e vrasjes. 4 autorët të veshur si policë u futën në hollin e hotelit dhe ekzekutuan Gergjin dhe Likën.

Një tjetër detaj është dhe se Eduard Lamaj është komshi me pronarin e hotelit ku ndodhi ngjarja, Ari Allamani i cili është i dënuar jashtë shtetit.

<
>
Screenshot_6 Screenshot_5
1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas