Aktualitet

Vrasja e Everest Çakës në Elbasan, reagon policia: Nisën hetimet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:55 - 11/05/21 |
mapo.al

Policia ka reaguar në lidhje me vrasjen e Everest Çakës këtë mbrëmje në Elbasan, ku e plagosur mbeti edhe gruaja e këtij të fundit.


Blutë e qytetit bëjnë me dije se janë ngritur pika konrolli në hyrje – daljet në qytetin e Elbasanit dhe vijon kontrolli i zonës për të kapur autorët.


Everesti dhe bashkëshortja e tij Silvana janë qwlluar brenda ne makinë.Shkaqet e ngjarjes mbeten ende të paqarta. Gruaja ka marrë një plumb në dorë dhe ndodhet në spital ku po merr ndihmë mjekësore.Viktima është djali i tezes se Arjan Spahiut i cili është ekzekutuar në nëntor në Belgjikë. Spahiu ka qenë i dyshuar për vrasjen e Gëzim Alikajt, vite më parë.Njoftimi i Policisë:

Elbasan /Informacion paraprak

Rreth orës 20:10, në lagjen “Skënderbe”, Elbasan, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri në mjet shtetasi E.Ç, rreth 41 vjeç si dhe është plagosur në dorë bashkëshortja e tij shtetasja S.Ç., jashtë rrezikut për jetën.

Lexo edhe :  E rëndë në Elbasan/ I mituri bie nga kati i gjashtë dhe humb jetën

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë
rrethuar zonën.

Janë ngritur pika konrolli në hyrje – daljet në qytetin e Elbasanit dhe vijon kontrolli i zonës.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes si dhe identifikimin e kapjen e autorit/ve.

1


Etiketa: ,

Pas