Aktualitet

Vrasja e ‘hasjanaliut’-Një nga të shpallurit në kërkim, ish-i dashuri i Baby G


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:45 - 11/05/21 |
mapo.al

Zbardhen të tjera detaje nga vrasja e të riut Mehmet Qema një natë më parë në Tiranë. Mësohet se një nga 5 personat e shpallur në kërkim, Blerim Hoti, është ish-i dashuri i reperes nga Kosova, Baby G, njëkohësisht edhe mik i ngushtë i Stresit, ndryshe njihet si Lim HotiNë rreth të kuq, Blerim Hoti


Mësohet se viktima Mehmet Qema njihej edhe me nofkën ‘tallman’ ose hasjanali dhe vetëm disa ditë më parë kishte ardhur nga Londra.

Autori i dyshuar i vrasjes është Marjus Demaj, i cili duket edhe në foton e siguruar, në krah të viktimës. Gjithashtu i shpallur në kërkim është edhe Erlind Peka, i cili ndodhet në krah të moderatorit të njohur Meriton Mjekiqi.Burime për gazetën Mapo bëjnë me dije se në kërkim për moskallëzim krimi janë shpallur edhe;
Bralid Aga, 23 vjeç
Frenkli Myftari, 29 vjeç
Xhuljano Koçi, 19 vjeç, si dhe autori i vrasjes, Marjus Demaj.Gazeta Mapo, ka siguruar edhe një foto ku shihet viktima i ulur në tavolinë bashkë me 5 të rinj të tjerë pak para vrasjes. Ndërkohë, autori i  dyshuar i krimit, Marjus Dema, është në këmbë me armë në dorë pak çaste përpara se të qëllonte të riun në gjoks.

Lexo edhe

Vrasja në Tiranë – Lidhja e Mehmet Qemës me Meriton Mjekiqin dhe Meriton Ademin

1,561


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas