Kronika

Vrasja e Hekuran Billës/ Me maskë dhe e qetë, Adiola Lakra del para Gjykatës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:13 - 29/06/20 |
mapo.al

Adiola Lakra, 26-vjeçarja nga Berati e akuzuar si bashkëpuntore në vrasjen e Hekuran Billës, ka dalë para gjykatës. 26-vjeçarja është parë në sallën e gjyqit e qetë, ndërkohë që mbante edhe maskë. Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për Lakrën.


Adiola Lakra ishte në një lidhje me Hekuran Billën dhe natën e vrasjes ajo kishte lënë takim tek Komuna e Parisit me 40-vjeçarin, pikërisht në vendin ku ndodhi ekzekutimi.


Vajza ka patur lidhje edhe me Sebastian Malin dhe akuzohet se ka informuar autorët për takimin me Billën. Lakra jetonte në pallatin, në katin e parë të të cilit Mali kishte lokalin dhe nëna e tij parukerinë, ku dhe është njohur me Malin, duke krijuar një lidhje intime me të.Pas ndarjes me Sebastjan Malin ishte ky i fundit që në llogarinë e vajzës në Instagram i ka bërë ftesë Billës. Ky i fundit ka pranuar dhe ka nisur komunikimin me vajzën. Billa dhe Lakra janë takuar në zonën e Komunës së Parisit dhe kanë vijuar të takoheshin rregullisht.
Nga ana e saj, 26-vjeçarja ka deklaruar se nuk kishte dijeni, që vëzhgohej nga Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzohen si autorët e vrasjes së 40-vjeçarit.1


Etiketa: , , ,

Pas