Aktualitet

Vrasja e oficerit në Lezhë, Policia e Shtetit: Autori 21 vjeç, me precedent


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:57 - 28/09/21 |
mapo.al

Në vijim të informacionit paraprak, falë veprime të shpejta hetimore u bë i mundur identifikimi i autorit të dyshuar të vrasjes së oficerit të Policisë në Komisariatin e Policisë Lezhë.


Autori i dyshuar është shtetasi Aldo Rama, 21 vjeç, i dënuar më parë për prodhim dhe shitje të narkotikëve dhe mbajtje pa leje të armëve të ftohta, i cili është larguar me automjet nga vendngjarja. Vijon puna intensive për lokalizimin dhe kapjen e tij.


Grupi i posaçëm hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë vijon punën për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë ligjor të kësaj ngjarjeje kriminale.


Autori Aldo Rama, foto e publikuar nga Policia1


Etiketa: , , , ,

Pas