Aktualitet

Vrasja e oficerit të policisë, Meta: Jam i tronditur, të kapet autori


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:21 - 28/09/21 |
mapo.al

Presidenti i vendit Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në Facebook në lidhje me vrasjen në krye të detyrës të nënkomisarit, Saimir Hoxha.


Meta në mesazhin e tij shprehet se ndihet thellësisht i tronditur nga ngjarja e rëndë, ku zyrtari i lartë i Policisë së Shtetit, u vra gjatë një operacioni kundër kultivimit të lëndëve narkotike në zonën e Lezhës.


Presidenti teksa i shpreh ngushëllimet familjarëve të viktimës, i bën apel organeve ligjzbatuese dhe specifikisht prokurorisë të intensifikojë punën për arrestimin e autorëve të dyshuar.“Thellësisht i tronditur nga ngjarja tepër e rëndë e vrasjes, në krye të detyrës, të zyrtarit të lartë të Policisë së Shtetit, Saimir Hoxha, gjatë një operacioni kundër kultivimit të lëndëve narkotike në zonën e Lezhës.
Në këto momente të vështira bashkëndaj dhembjen dhe ju shpreh ngushëllimet më të thella familjes, kolegëve dhe të gjithë punonjësve të Policisë së Shtetit!Nxis organet ligjzbatuese, në veçanti Prokurorinë për hetimin e rrethanave dhe intensifikimin e përpjekjeve për kapjen sa më parë të autorëve të këtij akti kriminal, për t’i nxjerrë ata para drejtësisë dhe dhënien e një ndëshkimi të ashpër ligjor.

Lufta kundër krimit të organizuar, trafikut të drogës dhe kanabizimit të Shqipërisë, që ka dëmtuar seriozisht vitet e fundit imazhin e vendit dhe ka marrë aq shumë jetë njerëzish, duhet të jetë një prioritet absolut dhe të mbështetet nga të gjithë!”, shkruan Meta.

1


Etiketa: , ,

Pas