Aktualitet

Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan-15 të shoqëruar, në kërkim Klement Xhaferri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:28 - 22/04/21 |
mapo.al

15 persona janë shoqëruar deri më tani në komisariat për vrasjen e Pjerin Xhuvanit dje në Elbasan

Në kërkim është shpallur Klement Xhaferri, ndërkohë që në vendin e ngjarjes policia ka gjetur 18 gëzhoja plumbash të kalibrit 9 mm dhe 11 mm.


Dyshohet se të shtënat kanë ardhur nga dy pistoleta të ndryshme dhe se ngjarja është zhvilluar në pak sekonda. Ditën e djeshme Pjerin Xhuvani u vra në Elbasan, teksa dyshohet se ngjarja ka motive politike.

Ai u qëllua nga Arbër Papleka, një ish-efektiv i RENEA. Ndërkohë PD dhe PS kanë hedhur akuza ndaj njëra-tjetrës për ngjarjen. Të plagosur mbetën edhe 4 persona, një prej të cilëve dhëndri i viktimës, si dhe një efektive policie, Xhensila Shota.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas