Aktualitet

Vrasja e shqiptarit në Islandë, mes të arrestuarve edhe bashkëkombas


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:56 - 19/02/21 |
mapo.al

Nëntë persona nga Islanda, Spanja, Shqipëria dhe Lituania janë në paraburgim për vrasjen e Armando Beqirit në Islandë, më 13 shkurt.

Dy persona u arrestuan të enjten, më 18 shkurt, ndërkohë që askush nuk ka pranuar krimin në polici.


Urdhri i ndalimit për shtetasin nga Lituania, i cili u arrestua i pari skadon nesër dhe një vendim i ri do të merret për vazhdimin e urdhrit.
Armando Beqiri u qëllua për vdekje jashtë shtëpisë së tij. Nëntë persona ndodhen tani në paraburgimdhe pritet vendimi për ta.


“Këta persona janë nga Spanja, Shqipëria dhe Lituania,” tha Margeir Sveinsson, ndihmës shef i policisë.


Ai tha se askush nuk ka raportuar asgjë në mënyrë vullnetare dhe policia po punon për të marrë informacione në lidhje me ngjarjen.

1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas