Aktualitet

Vrasja e të riut – Këlliçi: Turisti Rama s’ka reaguar ende, turp t’i vijë!

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:58 - 09/12/20 |
mapo.al

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi u bëri thirrje qytetarëve të bashkohen në një reagim të përbashkët ndaj vdekjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha.Ai  u shpreh nga Ministria e Brendshme, ku u zhvillua protesta e të rinjve për vrasjen e Rashës, se është e turpshme fshehja e provave të ngjarjes dhe baltosja e figurës së tij.


Është e turpshme, tha Këlliçi, që ende nuk ka një reagim nga ana e kryeministrit Edi Rama. Ky i fundit ndodhet në Shtetet e Bashkuara, nën argumentin se do të sigurojë mjaftueshëm vaksina për qytetarët e vendit.
“Kjo që ka ndodhur dje është kriminale, është momenti që çdo qytetar të bëhet bashkë për të reaguar. Shoqëria shqiptare dhe kryeministri reaguan kur dikush u vra në Amerikë. Po këtu çfarë bëri?! Është e turpshme fshehja e provave të ngjarjes dhe baltosja e figurës së tij. Ai ka qenë duke ecur dje me hurma në duar.E dimë që do thoni se po bëjmë politikë…Aspak! Ne po bëjmë detyrën tonë si qytetarë, duke ftuar të rinjtë dhe qytetarët të ngrenë zërin. E nisën duke ngacmuar seksualisht vajzat, duke rrahur të riun e tani duke vrarë. Të ngrihemi sa nuk është vonë. Kjo e keqe duhet të largohet e të marrë fund. Turp t’i vijë atij turistit në Manhatan që ende nuk ka një reagim”, – tha Këlliçi.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas