Aktualitet

Vrasja me çifte sot pasdite ndodhi në pallatin e Marsida Qatjas

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:25 - 09/12/19 |
mapo.al

Qyteti i Kavajës, lagja nr.2 dhe konkretisht pallati i Marsida Qatjas është tronditur sërish këtë pasdite dhjetori.


Lexo edhe: Krimi në Kavajë, flet gruaja që u bë shkak: Ç’ndodhi brenda në banesëNjë vrasje me armë zjarri ka ndodhur në katin e parë të pallatit, në një lokal. Pronari i ambjentit, Xhevdet Lecini ka qëlluar për vdekje me çifte klientin e tij, 26-vjeçarin Marjus Ismailaj. Ata të dy kanë qenë nën efektin e alkoolit.


Lexo edhe: Vrasje me armë zjarri në Kavajë, një i vdekur (Emri)

Në fillim ka pasur një konflikt verbal mes tyre, e më pas sherri ka degjeneruar në të shtëna për vdekje. Thuhet se pas debatit, i moshuari ka shkuar në shtëpi, ka marrë armën e gjahut që e kishte me leje dhe kur ka hyrë në lokal, e ka qëlluar pas koke 26-vjeçarin, i cili ka mbetur i vdekur në vend.

Lexo edhe: I arrestuar para 7 vitesh, kush është 26-vjeçari që u qëllua me çifte sot në Kavajë


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas