Aktualitet

Vrasja në Divjakë/ Djali dëgjoi krismat, i gjeti prindërit të vdekur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:37 - 18/09/21 |
mapo.al

Zbardhen detaje të reja në lidhje me krimin e dyfishtë pasditen e sotme në Divjakë, ku Hekuran Rrasa vrau gruan Fëllënxë Rrasa dhe më pas veten.


Ka qenë djali i çiftit i cili ka dëgjuar të shtënat e armës së gjahut, kur krimi ka ndodhur. Kur ka hyrë në banesë ka konstatuar të vdekur të dy prindërit.


Burime nga policia thonë se gjatë ditës së sotme nuk ka pasur asnjë konflikt mes bashkëshortëve, të paktën nga dëshmitë e para të të afërmve.Më herët nuk ka pasur nga 45-vjeçarja asnjë denoncim për dhunë dhe nuk ka pasur urdhër mbrojtje për Fëllënxa Rrasën. Deri tani dyshohet që ngjarja të ketë ndodhur për motive të dobëta.70
Etiketa:

Pas