Kronika

Vrasja në Lezhë, autor i krimit një banor i zonës, shoqërohet nga policia
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:32 - 28/04/20 |
mapo.al

Policia nën drejtimin e Prokurorisë po vijon hetimet në lidhje me ngjarjen e një dite më parë në fshatin Lalm i Vjetër, ku u gjeten të vrarë me armë zjarri dy persona, Kol Murrani dhe Preng Simoni.Deri më tani janë shoqeruar në komisariat disa persona të dyshuar të cilët po merren ne pyetje por ende nuk ka asnjë të ndaluar.


Ka dyshime se autori i ngjarjes mund të jetë një banor i zonës i cili është shoqëruar në polici dhe pritet një fletë arresti për të.


Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur për konflikte të vjetra mes palëve. Objektiv i atentatit dyshohet se ka qenë Kol Murrani.


LEXO EDHE: 

Vrasja e dyfishtë në Lezhë, dy pistat që po hetohen

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas