Aktualitet

Vrasja në Peqin, për gërvishtjen e makinës 5 vite më parë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:09 - 08/06/21 |
mapo.al

Një tjetër ngjarje kriminale trondi sërish vendin mëngjesin e kësaj të marte. Leonard Bashaliu vrau 45-vjeçarin Ylber Xhahysa, në fshatin Gjocaj të Peqinit.


Shkak i ngjarjes duket të jenë bërë motive mjaft banale ku një konflikt i nisur 5 vite më parë ka çuar sot në humbjen e një jete.


Leonard Bashaliu ka deklaruar para policisë se ka qëlluar me pistoletë në drejtim të Ylber Xhahysës për shkak të një konflikti të 5 viteve më parë për gërvishtjen e makinës, që është përshkallëzuar më pas sot në përdorimin e armës.
Ylber Xhahysa, 45-vjeçari që humbi jetënYlber Xhahysa kishte shkuar mëngjesin e sotëm te shtëpia e autorit, për t’i kërkuar shpërblimin e dëmit që i ishte shkaktuar makinës. Në debat e sipër, dy personat konfliktohen me njëri-tjetrin. Për pasojë, Bashaliu qëllon me armë zjarri pistoletë në drejtim të Xhahysës duke i shkaktukar plagë të rënda.

Lexo edhe :  Krim në një familje në Divjakë, burri vret grua dhe veten


Leonard Bashaliu, autori i krimit

45-vjeçari u dërgua në spital ku nuk mundi t’u mbijetojë plagëve të marra.

1


Etiketa: , , ,

Pas