Aktualitet

Vrau 18-vjeçaren në Ferizaj, arrestohet Dardan Krivaqa


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:45 - 24/08/21 |
mapo.al

Arrestohet autori i dyshuar kryesor i vrasjes së 18-vjecares, Marigona Osmani në Ferizaj të Kosovës, Dardan Krivaqa. Lajmin e ka konfirmuar një zyrtar i policisë së Kosovës.


“Para dy tre minuta e kemi marrë konfirmimin se Dardan Krivaqa është arrestuar në Ferizaj. Njësitet policore janë në terren, janë duke e sjellë në polici, është arrestuar në territorin e Ferizajt me një fshat, pas pak dalim me komunikatë për shtyp”, thotë ai.


Dardan Krivaqa është i dyshuari kryesor për vrasjen e 18-vjeçares Osmani e cila u dërgua të dielën mbrëma pa shenja jete në urgjencën e Ferizajt. I arrestuar si i dyshuar për këtë rast është edhe Arbër Sejdiu që u vu në pranga dy ditë më parë.Krivaqa, emër i njohur për policinë ishte në kërkim prej dy ditësh.

Lexo edhe :  "Edhe sa të tjera?" Braçe i revoltuar: Sabrinën e vrau edhe drejtësia


Marigona do të përcillet për në banesën e fundit ditën e sotme ndërsa babai i saj është shprehur më herët për mediat se vajza e tij jetonte prej dy muajsh me Dardanin.Sipas tij, vajza ishte nën presion dhe e frikësuar por nuk kishte guxuar që t’i tregonte se çfarë e mundonte.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas