Aktualitet

Vrau barbarisht asistentin e Nënë Terezës, burg përjetë “bishës”
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:33 - 06/12/19 |
mapo.al

Mark Bloomfield kishte pasur një karrierë domethënëse në botën e vullnetarizmit në vendet më të varfra të botës, Indi dhe Afrikë mbi të gjitha, duke qenë për disa kohë edhe asistenti special i Nënë Terezës në vitet e fundit të shenjtores shqiptare.


Nga një prej këtyre vendeve kthehej Mark në korrik, kur u vra në një lokal të Swansea në Wells, në moshën 54-vjeçare, pasi nuk mund t’i mbijetonte plagëve të sulmit të çmendur, për një arsyeje po aq të çmendur, të një eksperti të arteve marciale.


<
>
Colin Payne1 Colin Payne Mark Bloomfield1 Mark Bloomfield

Bloomfield u sulmua barbarisht për një keqkuptim fatal, kur gota e tij preku krejt aksidentalisht, sipas filmimeve, të pasmet e të fejuarës të 61-vjeçarit Colin Payne, element i njohur për agresivitetin e tij dhe ekspert në judo.


Pas sulmit, fatal, Payne kishte tentuar të shkatërronte sistemin e kamerave të lokalit, por forcat e rendit kishin arritur të merrnin filmimet përkatëse.


Dje, juria e Gjykatës së Swansea nuk e pati vështirë të dënonte Payne me burgim të përjetshëm, ku për të paktën 15 vitet e parë nuk do të ketë mundësi të kërkojë reduktimin e masës.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas