Aktualitet

Vrau burrin në tregun e Milotit, dënohet me 9 vite burg Violeta Donaj


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:24 - 26/10/21 |
mapo.al

Gjykata e Apelit ka dënuar me 9 vite burg Violeta Donajn, 38-vjeçaren e cila tre vite më parë vrau burrin e saj Kujtim Donaj në tregun e Milotit.


Ngjarja ndodhi në qershor të vitit 2018, kur autorja qëlloi 4 herë me pistoletë në drejtim të të shoqit duke e lënë atë të vdekur.


Para togave të zeza në Gjykatën e Laçit, Donaj, nënë e 2 fëmijëve u shpreh se bashkëshorti i saj e torturonte, luante bixhoz dhe pinte alkool.Ajo tha se e kishte paralajmëruar disa herë atë se do e denonconte në polici por sipas saj ai e kërcënonte duke i thënë se do dënohej të paktën 3-6 muaj burg dhe më pas kur të lirohej ajo duhet ta merrte me mend se çfarë do i ndodhte.
1


Etiketa: , ,

Pas