Bota

Vrau çiftin britanik, gjykata jep vendimin për shqiptarin (Emri)


               Publikuar në : 13:09 - 15/04/19 |
mapo.al

Ali Qazimaj, 45 vjeç, i cili u shpall fajtor për vrasjen e ndodhur në 2017, kërkoi të apelonte vendimin, por nuk i është pranuar kërkesa. Ai u dënua me 35 vite burg pasi u shpall fajtor për vrasjen makabre të një çifti në Angli.


Trupi i Peter Stuart, 75 vjeç, i cili ishte therur nëntë herë, u gjet në një gropë në pyll afër shtëpisë së tij në Mill Lane në Weybread, në qershor 2016, ndërsa gruaja e tij 69-vjeçare Sylvia nuk u gjet kurrë.

Dënimi i Qazimajt, erdhi nga gjykatësi Jeremy Stuart-Smith i cili e përshkoi vrasjen si “të jashtëzakonshme dhe të tmerrshme”, ndërsa autorin e cilësoi si “vrasës të pamëshirshëm”.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas