Aktualitet

Vrau gruan me thikë, vrasësi shqiptar del para gjykatës në Athinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:48 - 31/07/21 |
mapo.al

40-vjeçari shqiptar që vrau gruan e tij në Daphne të Greqisë, u dërgua në gjykatë disa orë më parë dhe më pas iu dorëzua komisariatit, ku do të lihet në qeli deri në marrjen e një dënimi.


Florand Shehu është shfaqur kokulur para gjykatës të Athinës, ndërsa mësohet se para trupës gjykuese ai ka qëndruar i heshtur.


Një ditë më parë 40-vjeçari u vetëdorëzua në polici pasi kishte vrarë me thikë bashkëshorten e tij Anisën, pas një sherri për xhelozi.Ekzekutimi i viktimës, nënë e një fëmije të mitur ka shokuar opinionin grek dhe shqiptar, marrë shkas nga mënyra se si autori vrau bashkëshorten duke i prerë fytin.1
Etiketa: , ,

Pas