Aktualitet

Vrau policin/ Pak shpresa që Aldi Rama të mbijetojë, gjysma e trurit jashtë funksioni


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:30 - 28/09/21 |
mapo.al

Mjekët kanë përfunduar ndërhyrjen kirurgjikale dhe gjendja shëndetësore e 21-vjeçarit Aldi Rama duket të jetë kritike. Gjysma e trurit të të riut ka dalë jashtë funksionit dhe tashmë ai është i intubuar në reanimacion.


Shpresat që Rama të mbijetojë janë të pakta.


Kujtojmë se Aldi Rama qëlloi sot me armë zjarri duke i marrë jetën efektivit të policisë Saimir Hoxha. Pasi kreu vrasjen, i riu i cili u largua nga vendi i ngjarjes, u rrethua nga forcat RENEA dhe ato të FNSH-së.Pas disa orësh, sipas raportimeve, i riu duke mos gjetur rrugë shpëtimi tentoi të vrasë veten por mbeti i plagosur rëndë.
Megjithatë, sipas gazetarit Artan Hoxha, ekziston mundësia që Aldi Hoxha të ketë qëlluar aksidentalisht mbi veten.LEXO EDHE:

U vra në krye të detyrës, efektivi Saimir Hoxha vëllai i gjyqtares së Pukës

1


Etiketa: , , , ,

Pas